O mnie

Małgorzata Bukiel

Jestem historyczką. Zajmuję się badaniem Ziemi Lubuskiej, historii historiografii oraz szeroko pojętą propagandą Ziem Odzyskanych. Od wielu lat w kręgu moich zainteresowań leży również historia regionalna.

Stworzyłam ten blog, aby zebrać i przedstawić w przystępny sposób wiedzę o badaniach regionalnych, regionalistach i regionach. Ale przede wszystkim dlatego, żeby pokazać, że historia najbliższego otoczenia może być niezwykle ciekawa, a poznanie jej nie jest wcale takie trudne. Last but not least, miałam nadzieję, że prowadzenie tego bloga umożliwi dyskusję nad współczesnym regionalizmem. Zapraszam – porozmawiajmy!

Na co dzień pracuję w instytucie badawczo-analitycznym i niedługo mam nadzieję zakończyć pracę doktorską. Za sobą mam już studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie na kierunku historia oraz studia podyplomowe w zakresie public relations i komunikacji społecznej. Jestem autorką kilkunastu artykułów naukowych i popularnonaukowych, współredaktorką pracy zbiorowej i kuratorką wystawy. Wzięłam udział w kilkunastu konferencjach naukowych, prowadziłam zajęcia dla studentów oraz wygłosiłam kilka wykładów gościnnych. Większość moich tekstów naukowych znajdziesz na moich profilach w Academii i ResearchGate.

Historiaregionalna.pl jest aktywna na Instagramie i Facebooku.

Kontakt: kontakt@historiaregionalna.pl